HYB4 Čítárna: Psát, malovat, žít | večer o Tove Jansson

HYB4 Čítárna: Psát, malovat, žít | večer o Tove JanssonHYB4 Čítárna: Psát, malovat, žít | večer o Tove Jansson
Datum
Datum
12
.
6
.
2024
–⁠
12
.
6
.
2024
Čas
Čas
19:00
–⁠
21:00
Místo
Místo
C.0 Čítárna
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Literatura
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Večer o Tove Jansson představí tuto mnohostrannou osobnost z různých úhlů pohledu. Budeme si povídat o její literární tvorbě, z níž v češtině máme k dispozici autobiograficky laděné povídkové sbírky Dcera sochaře, Cestovat nalehko, Kniha léta a Fair play. Nepomineme přitom ani mumínky, přičemž se zaměříme zejména na překladatelskou perspektivu. Ukážeme si její výtvarná díla, jež jsou dnes vystavena ve Finské národní galerii, knižní ilustrace (například z Alenky v říši divů a Hobita) či komiksové stripy, které ji proslavily (nejen) ve Velké Británii. Dotkneme se také autorčiny osobnosti, její svobodomyslnosti, umělecké vášně nebo důležitých lidí v jejím životě.

Debatovat bude znalkyně finské literatury a malířství Lenka Fárová se švédštinářkou Dagmar Hartlovou, která v současné době reviduje známý český překlad mumínků od Libora Štukavce. Moderuje Michal Švec.

Spolupořadatelem akce je Skandinávský dům.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury ČR.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
June 12, 2024