HYB4 Čítárna: Revoluce pro život | Debata s Evou von Redecker

HYB4 Čítárna: Revoluce pro život | Debata s Evou von RedeckerHYB4 Čítárna: Revoluce pro život | Debata s Evou von Redecker
Datum
Datum
23
.
5
.
2024
–⁠
23
.
5
.
2024
Čas
Čas
17:30
–⁠
20:00
Místo
Místo
C.0 Čítárna
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Literatura
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Debatu s německou filozofkou, spisovatelkou a novinářkou Evou von Redecker, povedou nad překladem její knihy Revoluce pro život historik Matěj Spurný a socioložka a aktivistka Tereza Stöckelová.

Debata bude probíhat v angličtině, bez tlumočení.

Protestní hnutí jako Black Lives Matter, Fridays for Future a NiUnaMenos bojují proti rasismu, klimatické katastrofě a násilí na ženách. Ačkoliv se projevy jejich odporu ve své formě liší, všechny svou podstatou zápasí s kapitalismem, který ve jménu zisku a majetku mění živou přírodu v mrtvou hmotu a sám se přitom manifestuje skrze autoritářské tendence, rasisticky motivované činy a změny klimatu.

Filozofka Eva von Redecker přináší jeho kritiku, přičemž svou argumentaci vede z pozice berlínské kritické teorie a s neobyčejnou pečlivostí využívá metafor i antických odkazů. V dnešních formách protestu rozpoznává počátky revoluce pro život, která slibuje novou, solidární formu našich základních činností: pečovat místo ovládat, regenerovat místo vytěžovat, participovat místo zhodnocovat.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v HYB4 Čítárně jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 23, 2024