HYB4 Galerie: Umění už je nuda

HYB4 Galerie: Umění už je nudaHYB4 Galerie: Umění už je nuda
Datum
Datum
28
.
4
.
2023
–⁠
27
.
5
.
2023
Čas
Čas
20:00
–⁠
21:00
Místo
Místo
A.1 HYB4 Galerie
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Výstava
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Výstavní projekt s názvem Umění už je nuda představí práci přibližně pětačtyřiceti současných autorů, kteří prošli v průběhu svého akademického vzdělávání na pražské AVU Intermediální školou Milana Knížáka.

Znamená umění učit člověka žít? Ptá se Knížák již v roce 1964 v textu k akční přednášce Proč právě tak? Tato otázka charakterizuje i jeho pedagogický přístup, v němž kladl důraz na proces učení a sepětí umění s životem člověka. Pro Intermediální školu bylo charakteristické zadávání individuálních úkolů, které se podobaly intelektuálním cvičením.

Tato zadání připomínala hádanky a burcovala studenty, aby dělali chyby, zkoušeli neznámá řešení. Jejich cílem nebylo ani tak dílo, ale cesta k němu.Koncepce výstavy Umění už je nuda je zaměřena na současná díla, různost přístupů a témat napříč třemi generacemi bývalých studentů a pedagogů Intermediální školy ve vztahu k dnešku. Na výstavě by se měla objevit díla veřejně uznávaných autorů, umělců nacházejících se na počátku své cesty, ale i těch, kteří vystavují jen sporadicky mimo frekventované galerie nebo vůbec.

Intermediální škola Milana Knížáka:

Adamec Vojtěch, Atlasová Alexandra, Bílková Karolína, Fischer Birgitt, Dopitová Milena, Ferlíková Lucie, Folejtarová Tereza, Hlavina Tomáš, Chloupa Martina, Kintera Krištof, Knížák Milan, Kolář Vladan, Kurečka Tomáš, Ladrová Marie, Marek Matouš, Mařenec Miroslav, Nestler Richard, Pastrňák Petr, Perič Milan, Pernicová Klára, Penilo Pedro, Polcar Tomáš, Prázná Vilma, Preslová Miloslava, Rádl Michal, Řezáčová Zdeňka, Sceranková Pavla, Skavová Paulina, Stoss Jan, Strach Tichá Kateřina, Šafáriková Markéta, Šimlová Štěpánka, Šlajchová Magdaléna, Špaňhel Jakub, Štochlová Martina, Tichoň Pavel, Tóth Štefan, Vaňková Markéta, Vašíček Petr, Véla Vladimír, Vincourová Kateřina, Vlček Jan, Weiss Beatrix

Vernisáž:

28. 04. 2023, od 18:00


Kurátorka a kurátor projektu: Hana Šauerová a Filip Kazda

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 27, 2023