HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #34

HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #34HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #34
Datum
Datum
30
.
11
.
2023
–⁠
1
.
12
.
2023
Čas
Čas
20:30
–⁠
0:00
Místo
Místo
E.0 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Hudba
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří – ideálně – přicházejí z různých hudebních scén. Po koncertě následuje jam session, který je otevřený všem hudebníkům bez ohledu na žánrové zaměření. Chceme vytvořit prostředí pro kreativní tvorbu v přítomném okamžiku, nic není předem určené, jediným očekáváním je vysoká úroveň bytí v přítomnosti. Základní backline (bicí, kytarová komba, PA, klavír) je zajištěn.

Od října jsme otevřeni Vašim návrhům na složení kapel, nicméně nadále chceme, aby akce zůstala experimentální otevřenou platformou, tudíž bychom se rádi vyhnuli vystoupením již existujících těles.

Luboš Soukup je saxofonista působící na české a dánské scéně, je lídrem několika úspěšných kapel jako Luboš Soukup Quartet, Machina Mundi, Points, atd. Je jedním z šesti skladatelů pražského sdružení Prague Six, které komponuje pro šestnáctičlenný Concept Art Orchestra. Roku 2017 obdržel v Dánsku prestižní cenu Objev roku od DMF a dlouholeté spoluhráčky Milese Davise Marilyn Mazur. Doposud vydal dvanáct desek s vlastní hudbou. Jedním z jeho nejambicióznějších projektů bylo album s názvem Through the Mirror, které natočil v roce 2013 se 14-členným ansámblem. O čtyři roky později vydal album Země, na kterém hostuje hvězda současného jazzu kytarista Lionel Loueke.

Born in Los Angeles and raised in Northern California, trombonist Christopher Robin Cox has performed creative music since 1987. Combining multiphonics, split-tones, and electronics, Cox has begun to build his own approach that is at once ambient and saturated. He has worked with legendary blues, funk, and hip-hop artists, as well as a long list of creative improvisers like Marco Eneidi, Glenn Spearman, George Cremaschi, Elliot Humberto Kavee, Jason Robinson, Damon Smith, and many others. After returning from a long hiatus, Cox moved to Budapest in 2019, where he has worked with Aram Shelton, Miklos Szylveszter, Robert Benkő, and Franz Hautzinger. His trio with bassist Péter Ajtai and drummer Attila Gyárfás is in high demand in Hungary. In the Spring, he plans to perform in Germany and Italy and will tour the West Coast of the United States with Transient a.k.a. David R. Molina.

Hybrid Sessions is a monthly series at Kampus Hybernská. We feature an opening improvised duo set with two musicians coming from different backgrounds to form a new constellation. Afterwards, we host a jam session open to all musicians, regardless of their background. We want to create an open environment where musicians feel free to be creative in the moment, nothing is predetermined and the only expectation is a high level of presence. A basic backline is provided. 

Additionaly we’re open for people to suggest the line up so it doesn’t have to be currated by us anymore. We want to keep Hybrid Sessions being a platform for experimenting so please: no already existing bands.

Foto/Photo: Anna Baštýřová

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
December 1, 2023