HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #38

HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #38HYB4 Hudba: HYBRID SESSIONS #38
Datum
Datum
25
.
4
.
2024
–⁠
25
.
4
.
2024
Čas
Čas
19:30
–⁠
23:00
Místo
Místo
E.0 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Hudba
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Hybrid Sessions je každoměsíční událost konající se v Kampusu Hybernská. Akce vždy začíná kratším improvizačním vystoupením dvou hudebníků, kteří spolu nikdy v takovéto konstelaci nehráli a kteří přicházejí z různých hudebních scén.

Tentokrát vystoupí Kateřina Vacková (zpěv, kontrabas) a Jan Karhánek (elektronika). Po koncertě následuje jam session, který je otevřený všem hudebníkům bez ohledu na žánrové zaměření.

Chceme vytvořit prostředí pro kreativní tvorbu v přítomném okamžiku, nic není předem určené, jediným očekáváním je vysoká úroveň bytí v přítomnosti. Základní backline (bicí, kytarová komba, PA, klavír) je zajištěn. Jsme otevřeni vašim návrhům na složení kapel, nicméně nadále chceme aby akce zůstala experimentální otevřenou platformou, tudíž bychom se rádi vyhnuli vystoupením již existujících těles…

Jan Karhánek, hráč na syntezátor, má za sebou zkušenosti z vážné hudby (housle, symfonický orchestr), poté přešel na flamenkovou a elektrickou kytaru, než aktivitu zastavil. Jeho krátké kompozice a performance zahrnují prvky improvizace, rád převádí dojmy z vizuálních obrazů a objektů na hudbu. Je mu vlastní dávat prostor jak svým spoluhráčům, tak i svému nástroji, bere inspiraci z nahodilosti. Zůstává věrný jednomu syntezátoru Moog Matriarch pro jeho zvukový charakter.

Kateřina Vacková je zpěvačka a hráčka na basovou kytaru. Je členkou kapel jako Metastavy, Uthando, Blue Oyster Court nebo At Ease. Studuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

[ENG]

Hybrid Sessions is a monthly series at Kampus Hybernská. We feature an opening improvised duo set with two musicians coming from different backgrounds to form a new constellation. This time, Kateřina Vacková (vocals, double bass) and Jan Karhánek (electronics) will perform. Afterwards, we host a jam session open to all musicians, regardless of their background. We want to create an open environment where musicians feel free to be creative in the moment, nothing is predetermined and the only expectation is a high level of presence. A basic backline is provided.

Additionaly we’re open for people to suggest the line up so it doesn’t have to be currated by us anymore. We want to keep Hybrid Sessions being a platform for experimenting so please: no already existing bands.

Jan Karhánek, a synthesizer player, has a background in classical music (violin, symphony orchestra), then switched to flamenco and electric guitar before stopping. His short compositions and performances include elements of improvisation, he likes to translate impressions from visual images and objects into music. It is characteristic of him to give space both to his inner self and to his instrument, he takes inspiration from randomness. Stays true to one Moog Matriarch synthesizer for its sonic character.

Kateřina Vacková is a signer and bass player based in Prague. She’s a part of bands like Metastavy, Uthando, Blue Oyster Court, and At Ease. She also studied at the Conservatory of Jaroslav Ježek.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
April 25, 2024