HYB4 Hudba: Pražský improvizační orchestr

HYB4 Hudba: Pražský improvizační orchestrHYB4 Hudba: Pražský improvizační orchestr
Datum
Datum
7
.
5
.
2024
–⁠
7
.
5
.
2024
Čas
Čas
19:30
–⁠
23:00
Místo
Místo
E.0 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Hudba
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
150 Kč v předprodeji / 200 Kč na místě
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Pražský improvizační orchestr (PIO) se vrací do Kampusu Hybernská s nový repertoárem a se speciálním hostem Andriou Nicodemou z Kypru. Platforma pro improvizaci ve velkých skupinách pracuje s dirigovanou i volnou improvizací, otevřenými partiturami a grafickou notací.

Andria Nicodemou je mnohostranná hudebnice z Kypru, specializující se na vibrafon, improvizaci, interdisciplinární a interaktivní vystoupení. Její hudba bývá charakterizována jako „otevřená hra", kde pohyb, divadelnost a zvuk jsou stejně důležité. Andria vystupovala na různých místech a festivalech po celém světě. Ona je spoluzakladatelkou oceňovaného bostonského tria Thread Ensemble a kurátorkou kyperského Breach Festivalu věnovaného volné improvizaci a experimentální hudbě.

PIO založili v roce 2012 Petr Vrba a George Cremaschi jako platformu pro improvizaci ve velkých skupinách, která pracuje s dirigovanou i volnou improvizací, otevřenými partiturami a grafickou notací. Od té doby uspořádali více než šedesát představení, z nichž každé je jiné a obvykle specifické pro dané místo. Na každé konkrétní akci může být od sedmi do dvaceti účinkujících, často včetně vizuálních a pohybových prvků, a za svou existenci pozvali již desítky etablovaných zahraničních hostů.

Koncert podpořil Magistrát hl. města Prahy a Ministerstvo kultury ČR.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 7, 2024