#ÚkolEvropa | Osladili jsme to Evropě?

#ÚkolEvropa | Osladili jsme to Evropě?#ÚkolEvropa | Osladili jsme to Evropě?
Datum
Datum
25
.
7
.
2022
–⁠
25
.
7
.
2022
Čas
Čas
18:00
–⁠
20:00
Místo
Místo
A.3 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Věda a inovace
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Od 1. července 2022 už podruhé přebíráme od Francie předsednictví všem 27 členským státům v Radě EU. Kormidlo předáme v závěru roku Švédsku. Zvládneme náš úkol? Diktuje nám Brusel? Neubírá nám pravomoci a kompetence?

Díky předsednictví se otevírají i další otázky. Proč patříme k zemím s nízkou důvěrou v evropské instituce? Jak se k otázce EU staví mladá generace?CPPT UK v Kampusu Hybernská připravilo sérii šesti hlubších debat, kterou spojuje název #ÚkolEvropa.

Vždy jeden pondělní večer v měsíci bude moderátorka Martina Mašková (ČRo) klást otázky třem mluvčím – expertům, zástupcům akademické obce a studentům. Přímo do debaty však mohou svými dotazy přispět i všichni, kdo nás budou sledovat na internetu.První ze série rozebere, jak se naplnila reklama českého předsednictví v roce 2009 s popisem „Evropě to osladíme“. Co se naší tehdejší reprezentaci povedlo a co naopak ne?

Na otázky budou odpovídat  ministr pro evropské záležitosti a absolvent UK Mikuláš Bek,  bývalá velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová  a studentka evropských studií na FSV UK Adéla Chamrádová.

Celý záznam diskuse si můžete prohlédnout na našem Youtube kanálu.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
July 25, 2022