Filmová zahrada - projekce krátkých (nejen) animovaných filmů

Filmová zahrada - projekce krátkých (nejen) animovaných filmůFilmová zahrada - projekce krátkých (nejen) animovaných filmů
Datum
Datum
27
.
4
.
2024
–⁠
27
.
4
.
2024
Čas
Čas
18:00
–⁠
19:10
Místo
Místo
A.0 Cirkulární Hub
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Film a videohry
Cirkularita
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Ve spolupráci s VOD platformou DAFilms uvádíme pásmo krátkých filmů s tématem zahrady a rostlin.

Půvabné animované snímky Lucie Sunkové Zuza v zahradách a Strom jsou vytvořené vzácnou technikou malby na sklo. Film O plotech a lidech Petra Michala přináší lyrické obrazy a ruchy ze života zahrádkářské kolonie, které se střídají s výjevy z neudržovaných zahrad, starých plotů a nekončící snahy o jejich zachování. Experimentální film Stopy, střepy, kořeny Květy Chaloupkové Přibylové přináší originální pásmo obrazů a zvuků umocněné působivými záběry šestnáctimilimetrové kamery.

Promítání se koná v rámci akce HYB4 SWAP & KYTKY: swap, workshopy & přednášky

O plotech a lidech
Režie: Petr Michal 
Rok 2023, Česká republika
Délka 12min 
Zahrada jako únik do osobního prostoru, kde se člověk setkává s přírodou. Co ale dělat, když se i město vkrádá dovnitř? Tiché nahlédnutí do života zahrádkářů, zahrádkářské kolonie a jejich pocitu ohrožení. Poetické obrazy a ruchy ze života kolonie střídají výjevy neudržovaných zahrad, starých plotů a nekončící snahy o jejich zachování.

Zuza v zahradách
Režie: Lucie Sunková 
Rok 2022, Česká republika/ Slovensko
Délka 14min
Zvukové stopy: Čeština 
Zuza má zahradu. Ale ne u domu, zahrada je v zahrádkářské kolonii za městem. Kolonie znamená spoustu malých zahrádek, vpravo, vlevo a mezi nimi uličky. Z výšky vypadá kolonie jako zahrada skřítků. A Zuza je malá blonďatá holčička, která jezdí s maminkou a tatínkem na kole na zahradu. Jednoho dne, když se Zuza se svým otcem vydá na procházku po kolonii, objeví na jejím konci divokou, tajemnou zahradu. Žije tam černý pes a možná i strašlivý starý Béla. Kdo ví. Zuza se jí určitě bojí. Ale co máte dělat, když se někoho bojíte, ale cestou najdete jeho klíč? Zuza v zahradách je poetický příběh o překonávání strachu a předsudků a o půvabu odlišnosti.

Strom
Lucie Sunková 
Rok 2016, Česká republika/ Francie
Délka:15min 
Krátkometrážní film Lucie Sunkové Strom je metaforou o podobnostech v životech lidí a stromů, lyrickou básní na téma zrození a smrti, básní o plynutí času lidí a je obklopující přírody, podobenstvím o rodičovství a překračování hranic jednoho (nejen) lidského života. Je to příběh o vztazích, o zdánlivé beznaději i šťastném příslibu. Zvolená technika malby na sklo je ryzím básnickým prostředkem pro takovýto příběh a zároveň ve své pracnosti a výtvarnosti další metaforickou rovinou celku.

Stopy, střepy, kořeny
Režie: Květa Chaloupková (Přibylová) 
Rok 2016, Česká republika
Délka: 24 min
Zvukové stopy: Čeština 
Titulky: Angličtina 
Muzeum hnití jablek, opadávající vánoční stromek, rozlomený kmen stromu, červi plazící se po plástvích. Údery padajícího jablka o povrch země, výuka mluvení, křesťanské kázání, bečení ovcí. Obraz a zvuk se o sebe ve snímku Stopy, střepy, kořeny neustále otírají v tvořivých setkáních mezi světem lidí a přírodou. Film by se dal označit za experiment, ale spíš jde o evokativní lyrické pásmo obrazů a zvuků umocněné působivými záběry šestnáctimilimetrové kamery. K neustále připomínané kráse rozkladu přírodních věcí tvoří lidem vytvořené artefakty lehce lhostejné a neméně záhadné pozadí.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
April 27, 2024