Filmová zahrada - projekce krátkých (nejen) animovaných filmů

Filmová zahrada - projekce krátkých (nejen) animovaných filmůFilmová zahrada - projekce krátkých (nejen) animovaných filmů
Date
Date
27
.
4
.
2024
–⁠
27
.
4
.
2024
Time
Time
6:00 pm
-
7:10 pm
Place
Place
A.0 Cirkulární Hub
Organizer
Organizer
Kampus Hybernská z.ú.
Type of action
Type of action
Film and video games
Circularity
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Ve spolupráci s VOD platformou DAFilms uvádíme pásmo krátkých filmů s tématem zahrady a rostlin.

Půvabné animované snímky Lucie Sunkové Zuza v zahradách a Strom jsou vytvořené vzácnou technikou malby na sklo. Film O plotech a lidech Petra Michala přináší lyrické obrazy a ruchy ze života zahrádkářské kolonie, které se střídají s výjevy z neudržovaných zahrad, starých plotů a nekončící snahy o jejich zachování. Experimentální film Stopy, střepy, kořeny Květy Chaloupkové Přibylové přináší originální pásmo obrazů a zvuků umocněné působivými záběry šestnáctimilimetrové kamery.

Promítání se koná v rámci akce HYB4 SWAP & KYTKY: swap, workshopy & přednášky

O plotech a lidech
Režie: Petr Michal 
Rok 2023, Česká republika
Délka 12min 
Zahrada jako únik do osobního prostoru, kde se člověk setkává s přírodou. Co ale dělat, když se i město vkrádá dovnitř? Tiché nahlédnutí do života zahrádkářů, zahrádkářské kolonie a jejich pocitu ohrožení. Poetické obrazy a ruchy ze života kolonie střídají výjevy neudržovaných zahrad, starých plotů a nekončící snahy o jejich zachování.

Zuza v zahradách
Režie: Lucie Sunková 
Rok 2022, Česká republika/ Slovensko
Délka 14min
Zvukové stopy: Čeština 
Zuza má zahradu. Ale ne u domu, zahrada je v zahrádkářské kolonii za městem. Kolonie znamená spoustu malých zahrádek, vpravo, vlevo a mezi nimi uličky. Z výšky vypadá kolonie jako zahrada skřítků. A Zuza je malá blonďatá holčička, která jezdí s maminkou a tatínkem na kole na zahradu. Jednoho dne, když se Zuza se svým otcem vydá na procházku po kolonii, objeví na jejím konci divokou, tajemnou zahradu. Žije tam černý pes a možná i strašlivý starý Béla. Kdo ví. Zuza se jí určitě bojí. Ale co máte dělat, když se někoho bojíte, ale cestou najdete jeho klíč? Zuza v zahradách je poetický příběh o překonávání strachu a předsudků a o půvabu odlišnosti.

Strom
Lucie Sunková 
Rok 2016, Česká republika/ Francie
Délka:15min 
Krátkometrážní film Lucie Sunkové Strom je metaforou o podobnostech v životech lidí a stromů, lyrickou básní na téma zrození a smrti, básní o plynutí času lidí a je obklopující přírody, podobenstvím o rodičovství a překračování hranic jednoho (nejen) lidského života. Je to příběh o vztazích, o zdánlivé beznaději i šťastném příslibu. Zvolená technika malby na sklo je ryzím básnickým prostředkem pro takovýto příběh a zároveň ve své pracnosti a výtvarnosti další metaforickou rovinou celku.

Stopy, střepy, kořeny
Režie: Květa Chaloupková (Přibylová) 
Rok 2016, Česká republika
Délka: 24 min
Zvukové stopy: Čeština 
Titulky: Angličtina 
Muzeum hnití jablek, opadávající vánoční stromek, rozlomený kmen stromu, červi plazící se po plástvích. Údery padajícího jablka o povrch země, výuka mluvení, křesťanské kázání, bečení ovcí. Obraz a zvuk se o sebe ve snímku Stopy, střepy, kořeny neustále otírají v tvořivých setkáních mezi světem lidí a přírodou. Film by se dal označit za experiment, ale spíš jde o evokativní lyrické pásmo obrazů a zvuků umocněné působivými záběry šestnáctimilimetrové kamery. K neustále připomínané kráse rozkladu přírodních věcí tvoří lidem vytvořené artefakty lehce lhostejné a neméně záhadné pozadí.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
April 27, 2024