Dezinformační sondy | Alexandra Alvarová

Dezinformační sondy | Alexandra AlvarováDezinformační sondy | Alexandra Alvarová
Datum
Datum
6
.
2
.
2023
–⁠
6
.
2
.
2023
Čas
Čas
18:00
–⁠
21:00
Místo
Místo
A.3 Patro
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Ostatní
Věda a inovace
Podnikavost a vzdělávání
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje řadu veřejných debat s exponovanými osobnostmi nad problematikou dezinformací. Cílem je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry za účelem objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních narativů.

Část 1: Dezinformační sonda
18:00 - 19:30

Dezinformační sondy Marie Koldinské – propaganda, dezinformace a konspirační válka. V prvním dílu se představí Alexandra Alvarová, autorka bestsellerů Průmysl lži a Krmit démony.

Alexandra Alvarová vystřídala řadu profesí, od novinařiny, přes marketing až po politiku. Je expertkou na propagandu – na prodávání idejí. Zabývá se zneužíváním manipulačních technik v reklamě i v publicistice. V současnosti žije v Kanadě. Vydala knihy Průmysl lži (3. vydání v roce 2022) a Krmit démony, které se staly bestsellery. Obě knihy (každá jinou formou) přibližují fungování současné propagandy, fenoménu fake news a okolnosti vzniku novodobé informační války.

V anotaci k první z nich napsala:

 „…Důvodem [..k napsání knihy..] je bezmoc, že prohráváme hybridní válku…..Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zblázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni.“

Část 2: Networking
19:30 - 21:00 +

Druhá část setkání spočívá v propojování klíčových stakeholderů v tématu dezinformací napříč sektory. Záměrem je dostat na jedno místo zástupce z firem, akademické půdy, neziskových organizací, veřejné sféry, knihoven, studentů a studentských spolků i dalších relevantních aktérů i hybatelů z řad veřejnosti. 

Problém dezinformací je komplexní a řešení najdeme, pouze pokud se nám podaří široce spolupracovat. Chceme proto vytvořit prostor pro setkávání komunity lidí, kteří se dezinformacím věnují, pro jejich síťování a spojení sil. Na přelomu května a června tato setkávání zakončí celodenní ideaton k tématu, jak dezinformacím co nejlépe čelit.

Účast dosud přislíbili zástupci think tanku České priority, studentský spolek Zvol si info a projekt Akademie mediální gramotnosti.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
February 6, 2023