Dana Drábová │ Sonda energetická

Dana Drábová │ Sonda energetickáDana Drábová │ Sonda energetická
Datum
Datum
23
.
5
.
2022
–⁠
23
.
5
.
2022
Čas
Čas
18:00
–⁠
20:00
Místo
Místo
A.3 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Věda a inovace
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Energie – alfa a omega našich životů a droga naší civilizace. Obejdeme se bez zdrojů z Ruska? Nakolik nebezpečnou kartou je v současné válce právě jaderná energie a energetika? Mohou ruští agresoři v ukrajinských jaderných elektrárnách způsobit katastrofu? Víme, co se odehrávalo během ruské invaze v Záporoží a případně i v dalších jaderných elektrárnách na území Ukrajiny? V jakém stavu je dnes elektrárna v Černobylu? Jaké jsou mezinárodní standardy ohledně jaderných zařízení při válečných konfliktech? Lze se spoléhat na to, že se jimi bude ruská armáda řídit? Pokud ne, co nám hrozí? A nakolik pravděpodobné je dnes použití jaderných zbraní, ať už kteroukoli stranou?

Ing. Dana DRÁBOVÁ, Ph.D., Dr. h. c. mult. je česká jaderná fyzička, lokální a regionální politička. Od roku 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Nositelka státního vyznamenání ČR medaile Za zásluhy I. stupně.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 23, 2022