Dana Drábová │ Sonda energetická

Dana Drábová │ Sonda energetickáDana Drábová │ Sonda energetická
Date
Date
23
.
5
.
2022
–⁠
23
.
5
.
2022
Time
Time
6:00 pm
-
8:00 pm
Place
Place
A.3 Sál
Organizer
Organizer
Hyb4City
Type of action
Type of action
Science and innovation
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Energie – alfa a omega našich životů a droga naší civilizace. Obejdeme se bez zdrojů z Ruska? Nakolik nebezpečnou kartou je v současné válce právě jaderná energie a energetika? Mohou ruští agresoři v ukrajinských jaderných elektrárnách způsobit katastrofu? Víme, co se odehrávalo během ruské invaze v Záporoží a případně i v dalších jaderných elektrárnách na území Ukrajiny? V jakém stavu je dnes elektrárna v Černobylu? Jaké jsou mezinárodní standardy ohledně jaderných zařízení při válečných konfliktech? Lze se spoléhat na to, že se jimi bude ruská armáda řídit? Pokud ne, co nám hrozí? A nakolik pravděpodobné je dnes použití jaderných zbraní, ať už kteroukoli stranou?

Ing. Dana DRÁBOVÁ, Ph.D., Dr. h. c. mult. je česká jaderná fyzička, lokální a regionální politička. Od roku 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Nositelka státního vyznamenání ČR medaile Za zásluhy I. stupně.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 23, 2022