Dezinformační sondy | Sonda datově – analytická

Dezinformační sondy | Sonda datově – analytickáDezinformační sondy | Sonda datově – analytická
Datum
Datum
24
.
5
.
2023
–⁠
24
.
5
.
2023
Čas
Čas
18:00
–⁠
20:00
Místo
Místo
A.3 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Věda a inovace
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Část 1: Dezinformační sonda
18:00 – 19:30
Jak dnes vypadá dezinformační scéna a nepřátelská propaganda? Je dezinformace synonymem pro fake news? Proč má TikTok dvě verze, jak se liší, komu jsou určeny a proč? Co formuje postoje naší společnosti a co je formovat bude? Kdo bude zodpovědný za umělou inteligencí generovaný obsah? Může platit i pro umělou inteligenci argument svobody slova? Hrozí rozpad našeho společenského systému? Co lze v tomto ohledu doporučit vládě ČR? Co znamená symbol hacking – tedy únos symbolů? Jak s tím vším naložit? Existuje nějaká obrana?

František VRABEL, podnikatel se zkušenostmi ze Silicon Valley, spoluzakladatel a emeritní ředitel firmy Semantic Visions, provozující unikátní zpravodajský systém zaměřený na pokročilou analýzu velkých dat (OSINT systém),  expert na mediální ekosytém a s ním spojené bezpečnostní hrozby.  

Marie KOLDINSKÁ, historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny, na problematiku historické paměti a na výzkum dezinformačních narativů.

Část 2: Networking
19:30 – 21:00 +
Druhá část setkání spočívá v propojování klíčových stakeholderů v tématu dezinformací napříč sektory. Záměrem je dostat na jedno místo zástupce z firem, akademické půdy, neziskových organizací, veřejné sféry, knihoven, studentů a studentských spolků i dalších relevantních aktérů i hybatelů z řad veřejnosti.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 24, 2023