Dezinformační sondy | Sonda datově – analytická

Dezinformační sondy | Sonda datově – analytickáDezinformační sondy | Sonda datově – analytická
Date
Date
24
.
5
.
2023
–⁠
24
.
5
.
2023
Time
Time
6:00 pm
-
8:00 pm
Place
Place
A.3 Sál
Organizer
Organizer
Hyb4City
Type of action
Type of action
Science and innovation
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Část 1: Dezinformační sonda
18:00 – 19:30
Jak dnes vypadá dezinformační scéna a nepřátelská propaganda? Je dezinformace synonymem pro fake news? Proč má TikTok dvě verze, jak se liší, komu jsou určeny a proč? Co formuje postoje naší společnosti a co je formovat bude? Kdo bude zodpovědný za umělou inteligencí generovaný obsah? Může platit i pro umělou inteligenci argument svobody slova? Hrozí rozpad našeho společenského systému? Co lze v tomto ohledu doporučit vládě ČR? Co znamená symbol hacking – tedy únos symbolů? Jak s tím vším naložit? Existuje nějaká obrana?

František VRABEL, podnikatel se zkušenostmi ze Silicon Valley, spoluzakladatel a emeritní ředitel firmy Semantic Visions, provozující unikátní zpravodajský systém zaměřený na pokročilou analýzu velkých dat (OSINT systém),  expert na mediální ekosytém a s ním spojené bezpečnostní hrozby.  

Marie KOLDINSKÁ, historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny, na problematiku historické paměti a na výzkum dezinformačních narativů.

Část 2: Networking
19:30 – 21:00 +
Druhá část setkání spočívá v propojování klíčových stakeholderů v tématu dezinformací napříč sektory. Záměrem je dostat na jedno místo zástupce z firem, akademické půdy, neziskových organizací, veřejné sféry, knihoven, studentů a studentských spolků i dalších relevantních aktérů i hybatelů z řad veřejnosti.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 24, 2023