HYB4 Galerie: Kristýna Šormová: Sama voda

HYB4 Galerie: Kristýna Šormová: Sama vodaHYB4 Galerie: Kristýna Šormová: Sama voda
Datum
Datum
25
.
6
.
2024
–⁠
24
.
8
.
2024
Čas
Čas
9:00
–⁠
20:00
Místo
Místo
C.0 HYB4 Galerie
Pořadatel
Pořadatel
Kampus Hybernská z.ú.
Druh akce
Druh akce
Výstava
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
Zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ano

Kristýna Šormová, narozená v Příbrami 1985, žije a pracuje v Praze. Vystudovala Akademii výtvarných umění v ateliérech Michaela Rittsteina a Vladimíra Skrepla. V díle této umělkyně se odráží její osobnost, neodráží se však v klidné hladině stojaté vody, ale spíše v hladině divoké řeky.

V její abstraktní tvorbě můžeme pozorovat křehkost i sílu, je pro ni samozřejmé měnit rytmus i přístup k použitému médiu. Autorka neustále hledá a objevuje. Nalezneme hladkou, lazurní malbu, práci s otiskem, s náhodou. Nekonečné vrstvení, z něhož vzejde monochromní struktura. Promlouvají k nám ale také velkoformátové perforované práce na papíře nebo gesticky modelované vrstvy barev na plátnech, jež Kristýna maluje prsty a vytváří tak až reliéfní díla vyznačující se hloubkou i soustředěnou energií. Výstavu doplňují autorčiny objekty, kterými navazuje na haptické uvažování a překračuje jimi rozměr obrazu.

Vyrůstala jsem na místě, kde cesta končí v řece. Za řekou už je jen hřbitov. Toto jsou první věty, které jsem od Kristýny slyšel při našem setkání. Je to nádherný příměr k životu a jeho naplnění. Jen schopnost pozorování a intuice nám pomohou bezpečně přejít na druhý břeh.

Když pozoruji práci Kristýny, nepotřebuji popisky a vysvětlování, cítím něco známého, jako by to bylo v nás všech. Kolektivní vědomí, které tu bylo a bude. Raduji se z umění i tíhy života.

Obrazovou část expozice doplňuje přírodními živly inspirovaná hudba a zvukový design skladatelky Martiny Vídenové (*1985).

Filip Kazda

Vernisáž proběhne 24. 6. od 18:00 v C.0 HYB4 Galerii.

Finanční partner: Magistrát hlavního města Prahy

Mediální partner: Kudyznudy.cz

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

24
.
6
.
–⁠
24
.
6
.

HYB4 Galerie: Kristýna Šormová: Sama voda | Vernisáž

18:00
–⁠
20:00
Zdarma
C.0 HYB4 Galerie
Výstava
🧑‍🦽
🧒
🇬🇧
Detail
August 24, 2024