Petr Kolář | Sonda diplomatická

Petr Kolář | Sonda diplomatická Petr Kolář | Sonda diplomatická
Datum
Datum
8
.
8
.
2022
–⁠
8
.
8
.
2022
Čas
Čas
18:00
–⁠
20:00
Místo
Místo
A.3 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Věda a inovace
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Kdy se situace na Ukrajině vymkla politikům a diplomatům z rukou a nezadržitelně směřovala k otevřenému konfliktu? Bylo to v roce 2014, v roce 2022, anebo jde o dlouhodobý neřešený problém této části světa, který zdaleka nemusí zůstat omezen jen na území Ukrajiny? Jak vidí diplomat se zkušeností z Washingtonu i z Moskvy specifika ruské diplomacie? Je stejně atypická jako počínání Ruska v jiných oblastech? Jak je to s ukrajinskou diplomacií? Daří se jí efektivně fungovat na mezinárodní scéně a získávat spojence? Čím je agrese Ruské federace proti Ukrajině z globálního hlediska? Změní trvale poměr sil v evropském i celosvětovém měřítku? Kdy je naděje, že vojáky vystřídají diplomaté a konflikt se z bojišť vrátí k jednacímu stolu? Jaký bude svět po válce – unipolární, bipolární, multipolární?

PhDr. Petr KOLÁŘ, absolvent etnografie a folkloristiky na FF UK, manažer a bývalý diplomat, působil jako velvyslanec ve Švédsku, Irsku, USA a Ruské federaci. Pracoval i v Kanceláři prezidenta republiky jako poradce pro evropskou integraci a Balkán. Spolupracuje s think tankem Evropské hodnoty.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
August 8, 2022