Petr Kolář | Sonda diplomatická

Petr Kolář | Sonda diplomatická Petr Kolář | Sonda diplomatická
Date
Date
8
.
8
.
2022
–⁠
8
.
8
.
2022
Time
Time
6:00 pm
-
8:00 pm
Place
Place
A.3 Sál
Organizer
Organizer
Hyb4City
Type of action
Type of action
Science and innovation
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Kdy se situace na Ukrajině vymkla politikům a diplomatům z rukou a nezadržitelně směřovala k otevřenému konfliktu? Bylo to v roce 2014, v roce 2022, anebo jde o dlouhodobý neřešený problém této části světa, který zdaleka nemusí zůstat omezen jen na území Ukrajiny? Jak vidí diplomat se zkušeností z Washingtonu i z Moskvy specifika ruské diplomacie? Je stejně atypická jako počínání Ruska v jiných oblastech? Jak je to s ukrajinskou diplomacií? Daří se jí efektivně fungovat na mezinárodní scéně a získávat spojence? Čím je agrese Ruské federace proti Ukrajině z globálního hlediska? Změní trvale poměr sil v evropském i celosvětovém měřítku? Kdy je naděje, že vojáky vystřídají diplomaté a konflikt se z bojišť vrátí k jednacímu stolu? Jaký bude svět po válce – unipolární, bipolární, multipolární?

PhDr. Petr KOLÁŘ, absolvent etnografie a folkloristiky na FF UK, manažer a bývalý diplomat, působil jako velvyslanec ve Švédsku, Irsku, USA a Ruské federaci. Pracoval i v Kanceláři prezidenta republiky jako poradce pro evropskou integraci a Balkán. Spolupracuje s think tankem Evropské hodnoty.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
August 8, 2022