Vít Kučík | Sonda dezinformační

Vít Kučík | Sonda dezinformačníVít Kučík | Sonda dezinformační
Datum
Datum
9
.
5
.
2022
–⁠
9
.
5
.
2022
Čas
Čas
18:00
–⁠
18:00
Místo
Místo
A.3 Sál
Pořadatel
Pořadatel
Hyb4City
Druh akce
Druh akce
Věda a inovace
Přístupnost
Druh akce
Bezbariérové
Pro děti
English friendly
Vstupné
Vstupné
zdarma
Doprovodný program
Doprovodný program
Ne

Jak vypadá informační válka v České republice, když Ukrajinci a Ukrajinky umírají ve skutečné válce? Kdy informační válka vlastně začala? Co je jejím cílem? Jak se mění narativy informační války, co bylo obsahem dezinformací a hoaxů zahlcujících veřejný prostor před válkou? Jaké jsou nejčastější dezinformační narativy spojené s válkou na Ukrajině? Co víme o jejich šiřitelích – dělají to pro peníze, z přesvědčení, z hlouposti? Jak válka proměnila dezinformační scénu? Je vypnutí prokremelských webů řešením? Kde je hranice mezi obranou společnosti před dezinformacemi a cenzurou? Je kritické myšlení účinnou zbraní v informační válce, anebo se míjí účinkem? Proč emoce vítězí nad rozumem? Jak budovat soudržnou a proti dezinformacím odolnou společnost?

Vít KUČÍK, Vít Kučík je český publicista v současné době žijící v Itálii. Po studiích na ČVUT pracoval v Praze v oboru správy IT systémů, zabývá se společenskými vědami. Je mluvčím Českých elfů – internetové skupiny, která si klade za cíl boj s dezinformačními kampaněmi.  

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 9, 2022