Vít Kučík | Sonda dezinformační

Vít Kučík | Sonda dezinformačníVít Kučík | Sonda dezinformační
Date
Date
9
.
5
.
2022
–⁠
9
.
5
.
2022
Time
Time
6:00 pm
-
6:00 pm
Place
Place
A.3 Sál
Organizer
Organizer
Hyb4City
Type of action
Type of action
Science and innovation
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Jak vypadá informační válka v České republice, když Ukrajinci a Ukrajinky umírají ve skutečné válce? Kdy informační válka vlastně začala? Co je jejím cílem? Jak se mění narativy informační války, co bylo obsahem dezinformací a hoaxů zahlcujících veřejný prostor před válkou? Jaké jsou nejčastější dezinformační narativy spojené s válkou na Ukrajině? Co víme o jejich šiřitelích – dělají to pro peníze, z přesvědčení, z hlouposti? Jak válka proměnila dezinformační scénu? Je vypnutí prokremelských webů řešením? Kde je hranice mezi obranou společnosti před dezinformacemi a cenzurou? Je kritické myšlení účinnou zbraní v informační válce, anebo se míjí účinkem? Proč emoce vítězí nad rozumem? Jak budovat soudržnou a proti dezinformacím odolnou společnost?

Vít KUČÍK, Vít Kučík je český publicista v současné době žijící v Itálii. Po studiích na ČVUT pracoval v Praze v oboru správy IT systémů, zabývá se společenskými vědami. Je mluvčím Českých elfů – internetové skupiny, která si klade za cíl boj s dezinformačními kampaněmi.  

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
May 9, 2022