Podcastové studio
Vysoký standard nahrávaného zvuku a neformální prostředí.
img

Podcastové studio Kampusu Hybernská je pohodlným zázemím pro tvorbu podcastů i složitějších audio projektů.

Vzniká u nás celá řada nejen studentských podcastů s širokou škálou témat. Od právních a humanitních věd, přes jazyky a přírodní vědy, až po autorskou tvorbu. Podcasty v našem studiu tvoří také několik neziskových organizací.

Studio nabízí vysoký standard nahrávaného zvuku a zároveň poskytuje neformálním studentské prostředí. Najdete ho ve 4. patře budovy D.

Podcastove_studio_Kampus_Hybernska

Základní informace

Otevírací doba: Po–Pá 8:00–20:00
Vybavení: Čtyři kondenzátorové mikrofony pro nahrávání hlasu.  Zvuková karta se čtyřmi vstupy a vlastním odposlechem ke zpracování signálu. Přes zvukovou kartu je možné nahrávat zvuk přímo do svého nebo místního počítače. K dispozici jsou také dva páry sluchátek pro odposlech, digitální zrcadlovka a mobilní mikrofon.

Podmínky použití

Studio slouží primárně studentům, zaměstnancům a akademickým pracovníkům UK. Lze se ovšem domluvit individuálně i s partnery mimo UK z řad ostatních univerzit, neziskových organizací a veřejnosti, a to především v tématech s přesahem do společenských věd, inovací, vzdělávání, mezioborové spolupráce nebo sociální oblasti. Základní podmínku pro všechny uživatele představuje úvodní zaškolení do fungování a provozu podcastového studia.
Provozní řád

Kdo vám pomůže?

Filip Liška

produkce, pronájmy

Podcasty

Za dobu fungování studia vznikly už desítky podcastů na nejrůznější témata. Zaposlouchejte se do některého z nich a nechte se inspirovat.
Filip Liška si odnesl letošní cenu Miroslava Petruska

Filip Liška si odnesl letošní cenu Miroslava Petruska

Filip Liška, koordinátor podcastového studia Kampusu Hybernská a spoluautor jednoho z nejúspěšnějších kampusových podcastů Balast, získal Cenu Miloslava Petruska za svůj významný přínos k formování veřejného obrazu Univerzity Karlovy. Cena, zřízená v roce 2013, je udělována za pozitivní počin, který významně ovlivňuje vnímání univerzity veřejností.

DeliCast

DeliCast

Rozhovory o anglických chuťovkách. Jsou trpké trnky v angličtině kyselé a jak se řekne bramborová medaile? Dozvíte se v DeliCastech.

Herní Mechanik

Herní Mechanik

Proč jsou některé hry zábavné a jiné stojí za starou bačkoru? Jak přemýšlí herní vývojáři? Herní Mechanik je podcast pro fanoušky her.

Ta-meri

Ta-meri

Podcast Českého egyptologického ústavu FF UK o Egyptě a egyptologii je první český podcast zaměřený na starověký Egypt.

ArcheoPodcast

ArcheoPodcast

Chcete nahlédnout do dávné minulosti skrze archeologické nálezy? Zajímá vás, jak funguje archeologie jako věda a co archeology baví, trápí a zajímá?

Kunsthistoričky

Kunsthistoričky

Dvě studentky dějin umění na KTF UK Adéla Šatalíková a Klára Heřmánková vám přináší podcast o aktuální umělecké scéně.

Mezi––soudy

Mezi––soudy

Podcast se věnuje mezinárodním závazkům v oblasti lidských práv. Na pomezí mezi štrasburským soudem a vnitrostátními soudy.

Udržitelná Karlovka

Udržitelná Karlovka

Podcast Rektorátu UK, kde řešíme udržitelný rozvoj, ekologii a zelené inovativní přístupy k životu nejen na Univerzitě Karlově.

Balast

Balast

Popularizační podcast vás zavede na hlubinu a na útesy humanitních věd za dveřmi Filozofické fakulty UK. S námi se na rozbouřených vodách dnešní doby nepřekotíte.

Dostávejte aktuality v e-mailu

Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o akcích v Kampusu Hybernská.
Děkujeme za přihlášení k odběru newsletteru.
Nastala nějaká chyba. Zkuste prosím znova. Při opakujících se obtížích nás prosím kontaktujte.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.