Můžeme se dnes spolehnout na historické zdroje? Nejsou historické zprávy ovlivněny tehdejšími fake news či poplatné svojí době? Nemohly být biblické dokumenty záměrně změněny a zneužity při jejich opisování? Byl Ježíš skutečně takový jak ho popisují evangelisté?
Seminář s diskuzí, ve kterém porovnáme důvěryhodnost historických zdrojů a osobností se zaměřením na ty, které ovlivnily světové dějiny a náboženství. Podíváme se na kritéria, které nám pomohou rozlišit, jaké dokumenty jsou důvěryhodné a jaké nikoli.
Mgr. Zdeněk Blažek vystudoval historii a geografii na Masarykově Univerzitě v Brně. Otázce důvěryhodnosti starověkých dokumentů i zakladatelů náboženství se věnuje přes 25let. Kromě historie se věnuje lektorské práci, osobnímu mentoringu a spolu s manželkou dvěma dospívajícím dětem.