Nad Tatrou sa blýska

Nad Tatrou sa blýskaNad Tatrou sa blýska
Date
Date
6
.
4
.
2023
–⁠
7
.
4
.
2023
Time
Time
8:00 pm
-
12:00 am
Place
Place
A.3 Patro
Organizer
Organizer
Kampus Hybernská z.ú.
Type of action
Type of action
Others
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
Zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Slovensko stojí na prahu důležitých změn: září se bude nést ve znamení předčasných voleb do Národní rady, zkraje dalšího roku budou volby prezidentské. Jak se vyznat ve všech stranách a politicích? Kdo je proti komu a jak se může země po dvou volbách proměnit?

Co se děje na Slovensku? Nabídneme obraz Slovenska pět let po vraždě Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Mediální a sociologická perspektiva se skvělými hosty – akce pod záštitou rektorky Univerzity Karlovy, prof. Mileny Králíčkové.

18:00 Česko je ještě čajíček
Co je u nás alternativa, to je na Slovensku téměř mainstream. Proč jsou dezinformace a fake news běžnou ingrediencí kampaní tamních populistů a fašistů? A jak přispívají k radikalizaci společnosti, vedoucí k vraždě novináře a členů LGBTQ+ komunity? Mediální perspektiva.

19:30 Proč Slováci nevěří politikům
Průzkumy důvěryhodnosti politiků na Slovensku dlouhodobě ukazují, že důvěra společnosti v politiky je nízká, téměř vždy převažují negativní čísla nad pozitivními. A jak je na tom důvěra ve veřejné instituce, státní aparát či soudy? Kdo ji podrývá? Sociologická debata.Konkrétní řečníky představíme v následujících dnech.

Akce je spolufinancovaná Evropskou unií.

Spolupořádají ji spolky Miroslava a Studentské listy.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
April 7, 2023