Lenka Víchová │ Sonda identitní

Lenka Víchová │ Sonda identitníLenka Víchová │ Sonda identitní
Date
Date
17
.
10
.
2022
–⁠
17
.
10
.
2022
Time
Time
6:00 pm
-
8:00 pm
Place
Place
A.3 Sál
Organizer
Organizer
Hyb4City
Type of action
Type of action
Science and innovation
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Jak Ukrajinci a Ukrajinky chápou sebe sama? Co je definuje, co je podstatné pro jejich sebevnímání? Je to jazyk, kultura, historie, náboženství, vztah k vlastnímu státu, vědomí odlišnosti od „euroasijské“ civilizace na Východě, identifikace se Západem, sdílení demokratických hodnot, vlastních i našemu civilizačnímu okruhu? Nakolik je ukrajinská identita obecným fenoménem, a nakolik se v jednotlivých oblastech velmi rozlehlé země liší? Jak ji ovlivňuje popkultura, média, sociální sítě? Je ukrajinská identita generační záležitostí? Jak ji poznamenala válka? Jakým směrem se pravděpodobně bude vyvíjet po válce? Jsme jí schopni porozumět, anebo se na ni díváme filtrem „kulturního rasismu“ a projektujeme do ní své specifické představy, vyrůstající z naší vlastní kultury, historie, identity?

🇺🇦 Mgr. Lenka VÍCHOVÁ, ukrajinistka, šéfredaktorka časopisu Ukrajinský žurnál, členka České asociace ukrajinistů, specializuje se na soudobé dějiny Ukrajiny, podílí se na přípravách Týdne ukrajinského filmu v Praze, spolupracuje s organizací Team 4 Ukraine, z. s. (T4U)

🇺🇦 Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D. historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
October 17, 2022