SONDA UNIVERZITNÍ s Milenou Králíčkovou

SONDA UNIVERZITNÍ s Milenou KrálíčkovouSONDA UNIVERZITNÍ s Milenou Králíčkovou
Date
Date
7
.
11
.
2022
–⁠
7
.
11
.
2022
Time
Time
7:00 pm
-
9:00 pm
Place
Place
A.3 Patro
Organizer
Organizer
Kampus Hybernská z.ú.
Type of action
Type of action
Others
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
Zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

S mnoha západoevropskými univerzitami pojí Univerzitu Karlovu dlouhá desetiletí systematicky budované spolupráce, ale jak je to ve vztahu k Ukrajině? Má směrem k tamějším akademickým institucím naše univerzita také tradici dlouhodobé spolupráce, lze aktuálně na co navazovat, ať už jde o přírodovědné, technické nebo humanitní obory? Podařilo se naše kontakty po začátku války zintenzivnit, případně navázat zcela nové vazby mezi českými a ukrajinskými akademiky? Koordinuje Univerzita Karlova svou pomoc Ukrajině s dalšími českými univerzitami, popřípadě s ústavy Akademie věd? Jak vypadá podpora ukrajinských studentů třeba v oblasti mimořádných stipendií, jaké mají možnosti získat či dokončit vzdělání v České republice? A jak vidí paní rektorka poválečnou spolupráci?

 Prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D.
Rektorka Univerzity Karlovy

Vystudovala Lékařskou fakultu v Plzni Univerzity Karlovy. Věnuje se výzkumu v oblasti reprodukční medicíny a prenatálního vývoje. Akademický rok 1998/1999 strávila díky stipendiu Fulbrightovy komise na Harvard University v USA., na klinickém pracovišti v Reproductive Endocrine Unit Massachusettské všeobecné nemocnice. Je autorkou mnoha hojně citovaných vědeckých prací.Od roku 1996 pracovala na Lékařské fakultě v Plzni na Ústavu histologie a embryologie a na Gynekologicko-porodnické klinice Fakultní nemocnice v Plzni. V letech 2010 - 2013 zastávala pozici proděkanky pro rozvoj LF UK v Plzni, v letech 2014 - 2021 pozici prorektorky pro studijní záležitosti Univerzity Karlovy. Od roku 2022 je rektorkou UK.

 Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D.

Historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
November 7, 2022