Oldřich Starý: neurolog a rektor nad rakví Jana Palacha | Týden mozku

Oldřich Starý: neurolog a rektor nad rakví Jana Palacha | Týden mozku
Date
Date
9
.
3
.
2026
–⁠
9
.
3
.
2026
Time
Time
14:00
-
16:00
Place
Place
A.4 Didaktikon
Organizer
Organizer
Type of action
Type of action
Conference
Accessibility
Type of action
Accessible
For children
English friendly
Admission
Admission
zdarma
Accompanying program
Accompanying program
No

Oldřich Starý, narozený v r. 1914, byl významný český neurolog, v letech 1965-1970 přednosta Neurologické kliniky FVL UK a FN2. Dále  v letech  1961 - 1963 zastával funkci děkana lékařské fakulty a v letech 1966 - 1969 rektora Univerzity Karlovy. V roce 1968 se přidal k reformnímu křídlu KSČ. Do historie se zapsal především svým projevem nad rakví Jana Palacha. Jeho další životní osudy byly tímto velmi poznamenány.

Festival Týden mozku je součástí celosvětové kampaně Brain Awareness Week (BAW). Už od roku 1995 se po celém světě v březnu konají akce, které upozorňují na pokrok v neurovědách a jejich přínosy a seznamují veřejnost s poutavými poznatky o mozku. Akce v Evropě koordinuje organizace The European Dana Alliance for the Brain (EDAB). V Česku založil tradici festivalu neurovědec profesor Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR v roce 1998.

Festival organizují Středisko společných činností AV ČR, Ústav experimentální medicíny AV ČR a Česká společnost pro neurovědy.

Virtuální výstava

Galerie

No items found.

Záznam série

Podívejte se na záznam celé série.

Doprovodný program

No items found.
March 9, 2026